Ratatuj

Paryż, wbrew pozorom, to nie tylko stolica mody – można się tam wspaniale ubrać, ale również smacznie zjeść, gdyż w tym mieście nie brakuje wielu utalentowanych kucharzy. Jednym z nich jest bohater animowanej bajki dla dzieci – Remy. Jego marzeniem jest praca w którejś z ekskluzywnych, paryskich restauracji. Nie brakuje mu talentu ani pasji, wiec nic nie stoi na przeszkodzie, oprócz tego, że jest… szczurkiem.ratatuj

Pewnego dnia Remy dostaje się do kanałów pod jednym z wytwornych lokali i wbrew poglądom swojej rodziny, postanawia zrealizować swe pragnienie. By to osiągnąć, musi nawiązać współpracę z Linguinim, kucharzem pozbawionym talentu. To, co z początku wydawało się kompletnie niemożliwe, powoli staje się realne, zadziwiając nie tylko Remy’ego ale i cały Paryż.

„Ratatuj” zachwyca zarówno jakością animacji jak i wspaniałym dubbingiem w wykonaniu takich gwiazd jak Zbigniew Zamachowski, Marian Opania czy też Jerzy Kryszak. Bajka ta jest ciepłą opowieścią o rodzinie, przyjaźni i pokonywaniu przeciwności, które los często stawia nam na drodze. Ukazuje, że warto być wytrwałym i wierzyć w swe możliwości, a przede wszystkim że trzeba mieć marzenia.

Zostaw komentarz