„Klub detektywów: Upiór w szkole” – Thomas Brezina

Pełne przygód opowieści grupy przyjaciół, którzy z zamiłowaniem rozwiązują zagadki. Tak pokrótce można scharakteryzować książkę Thomas Brzeziny. Austriacki psiarz, o polsko brzmiącym nazwisko, słynie właśnie z tego typu publikacji. Te najbardziej popularne przetłumaczono na 32 języki.

Członkowie klubu detektywów nigdy się nie nudzą. Nieustanne podróże, dostarczają im wielu niezapomnianych przeżyć. Ten rodzaj młodzieżowej literatury z pewnością spodoba się uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Ciekawa książka będzie miłą odmianą od codziennego oglądania telewizji i przesiadywania w internecie.

W skład klubu wchodzi kilka osób. Łączy ich przyjaźni, choć różnią się miedzy sobą. Popi najbardziej na świecie kocha zwierzęta, Lilo zawsze rozpiera energia, Dominik jest obiecującym aktorem, a najbardziej wysportowany w całym klubie to Axel. Istnieje jednak ich jedna, wspólna pasja – rozwiązywanie zagadek kryminalnych.

Akcja „Upioru w szkole” skupia się na ustaleniu tożsamości tajemniczej postaci w pelerynie. Postać, nazywana upiorem, nawiedza jedną z lokalnych szkół. Z czasem sytuacja skomplikuję się jeszcze bardziej…

W kolejnej część cyklu Brzezina, oprócz wartkich opisów przygód bohaterów, z dużą dokładnością tworzy mini przewodnik po Wiedniu. Szczegółowy plan akcji detektyw bardzo dokładnie oddaje charakter miasta. Po lekturze stolica Austrii z pewnością będzie wydawała się dużo bliższa. Książkę mogę polecić z czystym sumieniem. Młodzi czytelnicy będą mieli okazję zagłębić się w skomplikowaną sieć intryg, których rozwiązanie wcale nie będzie łatwe.

  1. One Response to “„Klub detektywów: Upiór w szkole” – Thomas Brezina”

  2. hej mam naimie kuba i mam male rybki murzynki i niewiem jak daci naimie pleci niewiem ale dajcie imiona dla merzczyzn i kobiet bo niewiem jakom majom pleci

    By kuba on wrz 22, 2013

Zostaw komentarz