„Niełatwa decyzja Róży” – Ann Bryant

Lektura w sam razy dla czytelników z ostatnich klas szkoły podstawowej, a dokładniej dla dziewcząt w przedziale wiekowym 9-14 lat. Ann Bryant jest specjalistką w pisaniu książkę dla najmłodszych. „Niełatwa decyzja Róży” to jedna z tych publikacji, która zarówno bawią, jak i uczą wrażliwości.

Tytułowa bohaterka – Róża, nie zachowuje się jak typowa dziewczynka. Zdecydowanie bardziej od zabawy lalkami, woli grę w piłkę. Największą przyjemność sprawia jej bieganie po podwórku razem z kolegami. Jak przystało na chłopczycę, nienawidzi chodzić w sukienkach, a tym bardziej tańczyć w balecie. Jednak, mimo to, otrzymuje od babci prezent w postaci kursu baletowego.

Na lekcjach tego „dziwnego” tańca, dziewczyna uczy się właściwej postawy i określonych kroków. Róża uprawia gimnastyczne artystyczną, dzięki trenowaniu tego sportu ma doskonałe przygotowani ciało i idealną sylwetkę, to jednak nie jest wystarczające, nie zastąpi bowiem wyczucia rytmu i naturalnej lekkości. Wrodzony upór dziewczynki nie pozwala jej jednak przerwać kursu, i o dziwo z czasem, już wcale tego nie chce. Staje wówczas przed ciężkim wyborem. Trenować balet czy gimnastykę?

Decyzja nie jest łatwa. W jej ostatecznym podjęciu pomaga babcia, która dawnej również tańczyła. Rozstrzygnięcie sytuacji znajdziecie na kartach tej przyjemniej opowieści. Lektura godna polecenia każdej młodej damie, która tańczy lub marzy, by tańczyć. Wspólna fascynuje z pewnością zachęci do przeczytania opowieści o zwiewnych baletnicach, ale i nie tylko.

Zostaw komentarz