Imiona żeńskie

Agata

Imię to wywodzi się z greckiego i oznacza osobę szlachetną, dobrą. Agaty są stanowcze, wytrwałe i samodzielne. Wiedzą czego chcą i nie znoszą sprzeciwu. Często sprawiają wrażenie groźnych i nieustępliwych, gdy jednak sytuacja temu sprzyja, stają się wrażliwe i chętne do pomocy. Agata to najodpowiedniejsze imię dla Skorpionów, Strzelców i Lwów.

Agnieszka

Agnieszka to z greckiego „czysta”, „bez zmazy”. Agnieszki są niezależne, silne i samodzielne. Nie ulegają zewnętrznym wpływom. Są jednak bardzo niespokojne wewnętrznie. Pełne przeciwności, łatwo przechodzą z jednej skrajności w drugą. Nie lubią stabilizacji, którą kojarzą w nudą i niewolą. Imię to pasuje najbardziej do Wodników.

Aleksandra

Aleksandra to żeńska forma imienia Aleksander, oznaczającego obrońcę mężów. Kobiety o tym imieniu są bardzo zmienne i pobudliwe. Łatwo je do siebie zrazić, ale, kiedy im zależy, potrafią pierwsze wyciągnąć rękę. Potrzebują ciągłego ruchu i zmian, dlatego obawiają się zobowiązań. Nigdzie nie mogą dłużej zagrzać miejsca. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla Wodników i Koziorożców.

Alicja

Imię to oznacza z języka starofrancuskiego kobietę o szlachetnym usposobieniu. Alicje są inteligentne, błyskotliwe i bardzo ciekawe świata. Lubią przygody, chcą wszystkiego doświadczyć, ufają tylko własnemu doświadczeniu, nie uczą się na błędach. Są bardzo zmienne, dlatego unikają wiążących relacji. Miewają problemy z wyrażaniem uczuć. Są wybuchowe i lubią się sprzeczać. Imię najodpowiedniejsze dla Panny i Bliźniąt.

Amelia

W języku staroniemieckim imię to oznaczało kobietę chętną do walki. Amelie mają duże ambicje, chcą być podziwiane i doceniane, a przy tym są raczej spokojne i nieśmiałe. Ciężko jest im więc spełnić oczekiwania względem siebie samych, co bywa przyczyną frustracji. Kobiety o tym imieniu są wrażliwe, troskliwe i skromne. Mają zdolność trzeźwej, uczciwej oceny zarówno siebie, jak i innych. Imię to dobrze pasuje do Wodników.

Anastazja

Imię to znaczy w języku greckim „zmartwychwstała”, „wskrzeszona”. Anastazje są bardzo żywe i dynamiczne. Potrzebują zmian i ciągłych wyzwań. Na każdym kroku okazują swoją odwagę i zdecydowanie. Często jednak przejawiają słomiany zapał, a gdy fascynacja nowym mija, wpadają w depresję. Potrzebują wokół siebie ludzi, którzy będą w stanie uspokoić, rządzące nimi, emocje. Bywają zaborcze. Anastazja to doskonałe imię dla Barana.

Angelika

Imię Angelika pochodzi z greckiego i oznacza kobietę o anielskim usposobieniu. Angeliki w całym swoim życiu kierują się dążeniem do doskonałości. Są bardzo uczuciowe i opiekuńcze. Lubią jasne sytuacje, porządek i uczciwość. Brzydzą się kłamstwem i intrygami. Mają swoje ideały i w tej kwestii nie uznają kompromisów. Chcą żyć bez pośpiechu, w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Imię to jest szczególnie odpowiednie dla osób spod znaku Wagi.

Anita

Imię to jest skróconą formą hiszpańskiego imienia Juanita (Joanna). Anity kierują się często spontanicznymi impulsami i intuicją. Są śmiałe i ambitne i dzięki temu bez trudu osiągają zamierzone cele. Lubią rządzić. Ze względu na ich wygórowane wymagania i perfekcjonizm, trudno je zadowolić. Nie dbają o konwenanse – robią to, na co mają ochotę. Trudno utrzymać je w domu. Imię to jest odpowiednie dla Barana, Lwa i Strzelca.

Anna

Imię to wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego łaskę. Anny są praktyczne i zapobiegliwe. Dobrze wykonują powierzone im obowiązki. Zwykle mocno stoją na ziemi, rzadko ulegają pokusom, lubią spędzać czas z rodziną i opiekować się bliskimi. Anie są troskliwe i uczynne. Najczęściej podporządkowują się poleceniom innych, nie buntują się przeciw zastanemu porządkowi, nie lubią zmian. Anna to idealne imię dla osób spod znaku Raka.

Bogna

Bogna to słowiańskie imię, oznaczające kobietę życzliwą, przyjazną i uprzejmą. Bogny dużą wagę przywiązują do pozorów i konwenansów. Wobec nieznajomych bywają nieco sztywne i wyniosłe. Mają pełną świadomość własnej wartości i zalet. Lubią być podziwiane, zwracać na siebie uwagę, wykorzystywać w towarzystwie swój urok osobisty. Imię to współgra z charakterem Baranów.

Dagmara

Imię to pochodzi z języka skandynawskiego i oznacza „sławny dzień”. Dagmary są dynamiczne i ciekawe świata. Pociągają je tajemnice. Czasami zachowują się nieobliczalnie i zaskakują innych swoimi decyzjami. Pragną wszystko zorganizować po swojemu. Nie potrafią się podporządkować. Nie cenią szczególnie rozsądku i rozwagi. Najczęściej kierują się własną intuicją. Dagmara to dobre imię dla Wodników i Skorpionów.

Daria

Daria jest żeńską formą imienia Dariusz – podtrzymujący dobro. Darie charakteryzuje śmiałość zarówno w snuciu ambitnych planów, jak i w ich konsekwentnej realizacji. Mają wysokie mniemanie o sobie, które niekiedy przekształca się w pychę i lekceważenie innych. Lubią czuć się wolne i nieskrępowane w wyrażaniu swoich przekonań. Imię to zostało stworzone dla Wodnika i Strzelca.

Diana

W mitologii rzymskiej miała tak na imię bogini łowów, lasów i opiekunka zwierząt. Kobiety noszące to imię są wytrwałe i zdolne do największych wyrzeczeń. Mają bardzo silny charakter i w sytuacjach konfliktowych dążą zazwyczaj do konfrontacji. Dobrze czują się w sytuacjach, w których muszą mierzyć się z trudnościami, walczyć, pokonywać własne słabości. Niekiedy przejawiają nadmierną pewność siebie i brak autokrytycyzmu, przez co nie zjednują sobie sympatii otoczenia. Imię Diana jest stworzone dla dziewcząt spod znaku Byka.

Dominika

Dominika jest żeńską formą łacińskiego imienia Dominik – poświęcony Bogu. Dominiki wytyczają sobie śmiałe cele i konsekwentnie dążą do ich osiągnięcia. Odważnie walczą w obronie idei, które mają dla nich istotne znaczenie. Nie zrażają się przy tym przeciwnościami losu – przekonanie o słuszności sprawy uodparnia je na trudy. Imię Dominika pasuje szczególnie do dziewcząt spod znaku Ryb.

Dorota

Imię to oznacza z greckiego „dar boży”. Doroty nie uznają autorytetów. Są niezależne, nie przejmują się opiniami innych. We wszystkim ufają swojej intuicji i zazwyczaj dobrze na tym wychodzą. Zawsze śmiało prą do celu, nie licząc się z możliwymi trudnościami. Chętnie okazują uczucia, nie wstydzą się swoich emocji i przekonań. Imię to jest odpowiednie dla Wodników.

Edyta

W języku anglosaskim imię to oznacza dobrobyt, pomyślność, walkę. Kobiety o tym imieniu są zrównoważone, obowiązkowe i dobrze zorganizowane. Wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć. Cenią sobie wierność i lojalność, zawsze można na nich polegać. Długo pamiętają wyrządzone przykrości, niełatwo przebaczają. Imię Edyta współgra z cechami Koziorożców i Panien.

Emilia

Emilia to żeńska forma łacińskiego imienia Emil, oznaczającego pilnego, obowiązkowego mężczyznę. Emilie są zorganizowane i opanowane. Ich chłodne kalkulacje przybierają niekiedy postać wyrachowania. Lubią się sprzeciwiać dla zasady. Emilie są często złośliwe. Zalety swojego umysłu, takie jak błyskotliwość czy zdolność analitycznego myślenia, wykorzystują zwykle do mało chwalebnych celów – snują intrygi i mszczą się na swoich nieprzyjaciołach. Imię to współgra z charakterem Raków.

Ewa

Imię Ewa wywodzi się z hebrajskiego i oznacza „dająca życie”. Ewy są ciekawymi świata, pewnymi siebie introwertyczkami. Nie znoszą ograniczeń, nie potrafią się podporządkować, często się buntują. Są pełne życia, zapału i energii, ale ciężko im się skupić na długotrwałym wysiłku. Zazwyczaj wyróżniają się na tle otoczenia. Osiągnięcie sukcesu w jakiejś dziedzinie życia nie stanowi dla nich problemu. Jeśli coś się im nie podoba, potrafią być mało uprzejme, a nawet mściwe. Ewa to idealne imię dla dziewczynek spod znaku Bliźniąt.

Hanna

Hanna to imię pochodzenia hebrajskiego oznaczające kobietę pełną łaski.

Kobiety noszące to imię są stanowcze, zdecydowane i praktyczne. Niekiedy, przekonane o swojej wyższości, bywają sztywne i oficjalne. W stosunku do bliskich są jednak troskliwe i współczujące. Lubią pomagać, ale ich nadopiekuńczość przeradza się często w chęć kierowania cudzym życiem.

Dzięki swojej systematyczności i konsekwencji, są kobietami sukcesu. Imię Hanna jest odpowiednie dla Skorpionów, Koziorożców i Wodników.

Inga

Imię to pochodzi z języka germańskiego i znaczy dosłownie „córka bohatera”. Ingi są realistkami. Lubią porządek i praktyczne podejście do życia. Zawsze rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Podporządkowanie się nie stanowi dla nich problemu, dobrze czują się w roli podwładnych. Nie znoszą lenistwa i marnotrawstwa. Imię to jest idealne dla dziewcząt spod znaku Panny.

Jagoda

Jest to prawdopodobnie oboczna forma imienia Jadwiga. Jagody są niezwykle dynamiczne, spontaniczne i ruchliwe, ale też nieco nieśmiałe. Mają zazwyczaj grono wiernych przyjaciół, których przyciągają do siebie pogodnym usposobieniem, poczuciem humoru i wyrozumiałością. Są wierne, lojalne i kochające. Nie lubią się podporządkowywać, ale też nie zależy im na przywództwie – cenią sobie relacje oparte na partnerstwie. Jagoda jest idealnym imieniem dla Strzelców.

Joanna

Joanna jest żeńską formą imienia Jan, które oznacza człowieka, cieszącego się łaską Bożą. Kobiety o tym imieniu są zdecydowane i pewne siebie. Mają silny charakter i dużą wiarę we własne siły i możliwości. W skrajnych przypadkach lubią czuć się paniami sytuacji, siać wokół siebie zamęt i intrygować. Z łatwością odnajdują się w każdym towarzystwie. Są praktyczne, przywiązane do tradycji, mocno stąpają po ziemi. Joanna to imię zgodne z naturą znaku Skorpiona.

Julia

Imię to jest żeńską formą łacińskiego imienia Juliusz, oznaczającego mężczyznę z rodu Juliuszów. Julie są śmiałymi, pełnymi życia i energii optymistkami. Nie mają wielkich ambicji i nie są szczególnie ciekawe świata. Zadowalają się tym, co znajduje się na wyciągnięcie ręki. Potrzebują stabilizacji i oparcia w najbliższych. Są wierne w przyjaźni i miłości, skromne i wyrozumiałe. Julia to doskonałe imię dla Byków.

Justyna

Imię to pochodzi od łacińskiego słowa „iustus”, co znaczy „sprawiedliwy”. Justyny są bardzo żywotne i dość łatwo ulegają emocjom, w jednej chwili potrafią przejść od nieskończonej radości do najczarniejszej rozpaczy. Lubią mieć kontakt z ludźmi, przepadają za życiem towarzyskim, dobrze czują się w grupie, choć niekiedy przejawiają skłonności do dominacji. Są przekonane o swej wyjątkowości i oczekują od innych specjalnego traktowania. Imię Justyna współgra najlepiej z charakterem znaku Wodnika i Lwa.

Kamila

Kamila to żeńska forma imienia Kamil, które po arabsku znaczy „doskonały”, „kompletny”. Kobiety noszące to imię świetnie radzą sobie w życiu. Potrafią umiejętnie wykorzystywać wrodzony wdzięk i czar, toteż bez trudu osiągają w życiu sukces. Zależy im na poklasku i akceptacji otoczenia. Lubią być w centrum uwagi. Są pewnymi siebie, energicznymi i żywotnymi indywidualistkami. Imię to sprawdzi się najlepiej w przypadku dziewczynek urodzonych w znaku Lwa. Złym pomysłem jest nadawanie imienia „Kamila” Pannom.

Karolina

Karolina to żeńska forma germańskiego imienia Karol, oznaczającego prostego człowieka. Karoliny są wyniosłe, chłodne i pewne siebie. Lubią koncentrować na sobie uwagę otoczenia. Imponują im bogactwo i wysoka pozycja społeczna i tym się kierują, oceniając ludzi. Szanują tych, którzy wyróżniają się pod względem finansowych i pochodzą z dobrych rodzin, na resztę zaś patrzą z góry. Imię Karolina pasuje najlepiej do Koziorożców i Lwów.

Kinga

Jest to zdrobniała forma niemieckiego imienia Kunegunda („walcząca dla swojego rodu”). Kobiety o tym imieniu są przedsiębiorcze, błyskotliwe i przebojowe. Dzięki niezachwianej wierze w swoje możliwości, najczęściej osiągają wyznaczone cele. Lubią być najlepsze, wyróżniać się na tle otoczenia. Są rozsądne i trzeźwo patrzą na świat, dzięki czemu unikają życiowych błędów. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla dziewcząt spod znaku Strzelca i Panny.

Klaudia

Imię to w języku łacińskim oznaczało osobę pochodzącą z rodu Klaudiuszów. Kobiety noszące to imię są często romantycznymi idealistkami. Spełniają się w pracy charytatywnej. Lubią czuć się potrzebne. Pogodą ducha, ruchliwością i życzliwością, łatwo zjednują sobie przyjaciół. Są odpowiedzialne, rozsądne i pewne siebie. Dzięki temu skutecznie realizują swoje marzenia. Imię to pozostaje w najlepszej zgodzie ze znakiem Wagi.

Laura

Laura znaczy po prostu „pochodząca z miasta Laurentum”. Laury już od najmłodszych lat są bardzo zaradne życiowo, nie ma trudności, z którymi by sobie nie poradziły. Są raczej dynamiczne i pomysłowe. Lubią być na świeczniku. Potrzebują kontaktu z ludźmi, zwierzają się nawet z najbardziej intymnych szczegółów swojego życia, czym często wprawiają swoich powierników w zakłopotanie. Są nieco egzaltowane, ale lojalne i wierne. Imię to dobrze współgra z charakterem Wagi.

Lena

Jest to skrócona forma imion Helena i Magdalena. Kobiety noszące to imię są wrażliwe, leniwe i nieco kapryśne. Nie do końca potrafią pogodzić się z rzeczywistym światem i jego realiami. Korzystając więc ze swojej bogatej wyobraźni, kreują rzeczywistość według własnych potrzeb. Pragną luksusu, lubią znajdować się wśród ludzi o wysokiej pozycji społecznej. Chcą być chwalone i rozpieszczane. Imię Lena jest odpowiednie dla dziewcząt spod znaku Bliźniąt.

Lidia
Lidia to imię grecko-łacińskiego pochodzenia, oznaczające kobietę z krainy Lidia. Lidie z ogromną determinacją dążą do wyznaczonych sobie celów. Znacznie ważniejsza od rozgłosu jest dla nich skuteczność. Dlatego też wolą pozostawać w cieniu i konsekwentnie piąć się na szczyt. Mało przebojowe, są często niedoceniane przez otoczenie. Pamiętają wszystkie zaznane krzywdy i potrafią czekać latami na odpowiednią chwilę, by się zemścić. Imię Lidia pasuje do dziewczynek urodzonych w znaku Koziorożca i Lwa.

Maja

Imię Maja uznawane jest za oboczną formę imienia Maria. Kobiety noszące to imię miewają zmienne nastroje, są nadwrażliwe i nie radzą sobie w wykonywaniu codziennych, przyziemnych czynności. Marzą o odnalezieniu idei, która zostanie ich drogowskazem. Chętnie angażują się w pracę na rzecz innych, są pomocne i skłonne do poświęceń. Mimo właściwej im nieśmiałości, cieszą się dużym powodzeniem w towarzystwie. Maja to imię odpowiednie dla dziewczynek spod znaku Raka, Wagi i Byka.

Małgorzata

Imię to wywodzi się z greckiego i oznacza perłę. Małgorzaty mają bardzo zmienny charakter. W towarzystwie obcych ludzi bywają trochę nerwowe i nadpobudliwe, szybciej mówią niż myślą. W gronie najbliższych wyciszają się. Są stroniącymi od tłumów, domatorkami. Małgorzaty są czułe, opiekuńcze i oddane rodzinie. Imię to najlepiej współgra ze znakiem Raka.

Maria

Maria to z hebrajskiego „umiłowana przez Boga”. Kobiety noszące to imię są bardzo konkretne, obowiązkowe i zaangażowane w to, co robią. Bezwzględnie przestrzegają przyjętych wewnętrznie zasad. Jako że mierzą innych swoją miarą, ciężko je zadowolić, a kontakty z nimi bywają trudne. Warto jednak się nie zniechęcać, w przyjaźni bowiem Marie są niezwykle wierne, lojalne i szczere. Imię Maria jest najbliższe dziewczynkom, urodzonym w znaku Raka.

Marlena

Imię to powstało z połączenia imion Maria i Magdalena. Marleny są bardzo dzielne. Śmiało prą naprzód, nie oglądając się za siebie. Wszędzie czują się jak w domu. Są bardzo gadatliwe, lubią rozmawiać z ludźmi, dzielić się z nimi swoimi odczuciami. Zależy im na byciu w centrum zainteresowania. Bardzo długo pamiętają wszelkie zaznane krzywdy.

Marlena to imię najbardziej odpowiednie dla dziewczynek urodzonych w znaku Bliźniąt i Wodnika.

Martyna

Martyna, tak samo jak jej męski odpowiednik – Marcin – oznacza osobą należącą do Marsa. Martyny odznaczają się wewnętrzną siłą, konsekwencją, uporem i zdecydowaniem w działaniu. Są pewne siebie, mają niezłomną wolę i lubią rządzić. Cierpią niekiedy na przerost ambicji. Często sprzeciwiają się i sprzeczają dla zasady, by zaznaczyć swoją obecność. Nie są sentymentalne. Do kwestii uczuć podchodzą z dużą rezerwą. Martyna to mię pasujące do charakteru znaku Ryb.

Milena

Imię to pochodzi od, brzmiącego podobnie we wszystkich językach słowiańskich, przymiotnika „miły”. Mileny są dzielne, waleczne i raczej zamknięte w sobie. Są przywiązane do swojego wizerunku osób silnych i niezależnych. Nie lubią radzić się innych i korzystać z ich pomocy. Nie znoszą sentymentów i nie angażują się w zbyt głębokie uczuciowo relacje. Milena to imię odpowiednie dla dziewczynek spod znaku Wodnika.

Natalia

Natalia w języku łacińskim znaczy dosłownie: „dzień narodzin dla nieba”. Natalie mają duże ambicje i nie mniejsze możliwości. Są poważne i nad wiek dojrzałe. Nie zależy im na popularności, nie pchają się na pierwszy plan. Są bardzo towarzyskie, przyjacielskie, szczere i chętne do pomocy. Lubią spotykać się ze znajomymi, przebywać poza domem. W relacjach międzyludzkich zostawiają sobie dużą swobodę i niezależność. Imię Natalia jest najbardziej odpowiednie dla dziewczynek spod znaku Wodnika.

Natasza

Natasza to rosyjska forma imienia Natalia. Kobiety noszące to imię są bardzo ruchliwe, gwałtowne i pewne siebie. Mają skłonność do przesady, zarówno w radości, jak i w smutku i złości. Zawsze chcą być tam, gdzie coś się dzieje. Lubią być zauważane i podziwiane. Są bardzo uczuciowe, zazdrosne i zaborcze. Często ukrywają swój sentymentalizm pod maską cynizmu. Natasza to imię stworzone dla znaku Lwa.

Nina

Nina to skrót imion Janina i Antonina. Kobiety noszące to imię są nieśmiałe, ale ich urok osobisty działa jak magnes na wszystkich wokół. W swoim życiu kierują się zwykle intuicją i dobrze na tym wychodzą. Z reguły są wierne i wyrozumiałe. Ze względu na chwiejne poczucie własnej wartości ciężko znoszą porażki. Zranione, potrafią być zimne i wyrachowane. Nina to idealne imię dla dziewczynek urodzonych w znaku Skorpiona.

Patrycja

Imię to pochodzi z łaciny i oznacza szlachetnie urodzoną kobietę. Patrycje są śmiałe, energiczne i pełne inicjatywy. Uchodzą za osoby, których „nie da się nie lubić”. Bywają niestałe w uczuciach, szybko się nudzą. Nie są zaborcze, więc niekiedy sprawiają wrażenie obojętnych. Potrzebują dużo ruchu i częstych zmian. Mają dużo znajomych, ale niewielu przyjaciół. Zaufaniem darzą tylko najbliższych. Imię to jest najodpowiedniejsze dla dziewczynek spod znaku Wodnika, Strzelca, Bliźniąt i Wagi.

Sandra

Sandra to skrócona włoska forma imienia Aleksandra. Kobiety o tym imieniu charakteryzują się niezłomnością woli i wytrwałością. Bez problemu radzą sobie nawet w najcięższych sytuacjach. Są uczuciowe, ale starają się to ukrywać. Pamiętają wszelkie wyrządzone im przykrości i dążą do rewanżu. Są nieco złośliwe i lubią się sprzeczać. Dzięki uporowi i inteligencji często odnoszą sukcesy. Sandra to imię pasujące do znaku Wagi.

Sylwia

Wywodzi się od łacińskiego słowa „silvius” – leśny. Sylwie są realistkami. Twardo stąpają po ziemi, nie lubią sentymentów. Mają charyzmę, dzięki której szybko zyskują sympatię i szacunek otoczenia, często przewodzą w grupie. Są otwarte na nowe pomysły i inicjatywy, niełatwo się zniechęcają. Imię Sylwia jest najbliższe znakom Ryb, Skorpiona i Raka.

Tamara

Imię to pochodzi prawdopodobnie od hebrajskiego słowa „tamar” – palma daktylowa. Kobiety o tym imieniu mają bardzo chwiejne osobowości. Są nadpobudliwe, nadwrażliwe i rozkapryszone. Łatwo przechodzą ze skrajności w skrajność. Nigdzie nie potrafią dłużej zagrzać miejsca. Gdy coś wymaga dużego wysiłku i zaangażowania, szybko się zniechęcają i zostawiają rzecz niedokończoną. Unikają odpowiedzialności. Imię Tamara jest najbliższe znakowi Ryb.

Weronika

Imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza kobietę, która przynosi zwycięstwo. Weroniki są pracowite i dobrze zorganizowane. Wymagają bardzo wiele od siebie i innych. Dzięki uporowi i konsekwencji, osiągają swoje cele. Potrafią odnaleźć się i zjednać sobie ludzi w każdym środowisku. Są świadome własnej wartości, nie doświadczają wahań nastrojów i gwałtownych uczuć. Dla najbliższych są opiekuńcze i kochające. Imię to najbliższe jest znakowi Wagi.

Wiktoria

Wiktoria to żeńska forma łacińskiego imienia Wiktor, oznaczającego zwycięzcę. Wiktorie są zazwyczaj powściągliwe w wyrażaniu uczuć, praktyczne i nieco nieśmiałe. Analizują dokładnie wszystkie wydarzenia, by wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość. Są bardzo niezdecydowane, często podporządkowują się radom innych. Interesują je głównie sprawy dotyczące codziennej egzystencji. Są oddane rodzinie. Imię to jest najodpowiedniejsze dla dziewczynek spod znaku Wodnika.

Zofia

Imię Zofia pochodzi z greki i oznacza mądrość. Zofie wiedzą czego chcą i kierują się zawsze swoimi przekonaniami. Są bardzo rozsądne i odpowiedzialne, potrafią wyciągać wnioski z cudzych błędów i unikać pomyłek. Cechuje je wesołość, pogoda ducha i elokwencja. Zofie ufają ludziom, nie są małostkowe i podejrzliwe. Imię to pasuje szczególnie do dziewcząt urodzonych w znaku Wagi.

 1. 4 komentarze to “Imiona żeńskie”

 2. Suuuuper. Jakieś Tamary, Sandy i Diany są, a nie ma tak pięknych i szlachetnych imion jak Jolanta, Grażyna, Łucja czy Monika. Najlepiej, żeby teraz chrzczono same Anastazje i Keviny. Puknijcie się w głowę, autorzy…

  By anonim... on lip 26, 2011

 3. Bardzo przydatne informacje. Miło jest dowiedzieć się skąd pochodzi moje imię i jakie cechy się przypisuje jemu:)

  By Julia on wrz 13, 2013

 4. ela jest imionem bardzo starym.

  By ela on paź 14, 2013

 5. Akurat niczego szlachetnego w imieniu Grażyna nie ma. Po prostu Mieckiewiczowi nie pasowało nic do rymu w wierszu to sobie je wymyślił, pf 😉

  By Kamil on gru 5, 2015

Zostaw komentarz