„Szczęśliwa gwiazda Jaśminy” – Ann Bryant

Taniec to jedno z głównych zainteresowań młodych ludzi. Nic więc dziwnego, że duża część lektur, skierowanych do uczniów w wieku od 9 do 14 lat, poświęcona jest właśnie różnym odmianom tańca. Jedną z takich publikacja jest „Szczęśliwa gwiazda Jaśminy”, autorstwa Ann Bryant.

Tytułowa bohatera to bardzo utalentowana baletnica. Jaśmina stworzona jest do tańczenia, w mgnieniu okna opanowuje nawet bardzo skomplikowaną choreografię. Na każdym treningu pracuje z pełnym zaangażowaniem, aby doszlifować swoje umiejętności. Ma również predyspozycje, by w przyszłości samodzielnie tworzyć układy baletowe i taneczne.

Pojawia się jednak problem w życiu tancerki. Niezadowolenie jej ojca z faktu, że dziewczynka dużo czasu spędza na treningach, zamiast na innych zajęciach edukacyjnych, doprowadza do zrodzenia się wątpliwości. Jaśmina coraz częściej zastanawia się nad rezygnacją z baletu.

Decyzja nie jest łatwa, z jednej strony naleganie ojca, z drugiej miłość do tańca. Na szczęście z pomocą przychodzą przyjaciółki, które chcą zaprosić ojca Jaśminy na spektakl baletowy. Główną rolę zagra właśnie Jaśmina i zaprezentuje zapracowanemu ojcu swój talent.

O tym, czy plan się powiedzie i dziewczyna nadal będzie robiła to, co kocha, czyli tańczyła w balecie, przekonacie się czytając książkę „Szczęśliwa gwiazda Jaśminy”. A lekturę przeczytać warto. Mimo, iż to młodzieżowa publikacja, napięcie rośnie z każdą stroną. Czytelnik, zagłębiony w losy tancerki, z całego serca kibicuje, aby udało się jej zrealizować marzenie. Książka to idealny prezent dla każdej nastolatki, z pewnością znajdzie w tym utworze coś dla siebie lub o sobie.

Zostaw komentarz