Imiona męskie

Adam

Imię Adam pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „zrodzonego z gliny”. Ludzie noszący to imię mają naturalne zdolności przywódcze i lubią być najlepsi. Są przywiązani do swoich poglądów i, niezależnie od ich słuszności, niechętnie je zmieniają. Są wytrwali i uparcie dążą do zrealizowania zamierzonych celów. Imię to dodaje pewności siebie. Nie powinni go nosić ludzie urodzeni w znaku Barana, Skorpiona i Wagi.

Adrian

Jest to łacińskie imię oznaczające mieszkańca Adrii. Adrianowie są śmiałymi, pewnymi siebie przywódcami. Mają własne zdanie i nie uznają autorytetów. Są niecierpliwi, głodni sukcesów i ciągłego bycia w centrum uwagi. Nie obawiają się podejmować ryzyka i wystawiać się na niebezpieczeństwa. Imię Adrian jest najodpowiedniejsze dla Strzelców i pokrewnych im Lwów i Baranów.

Aleksander

Aleksander oznacza w języku greckim obrońcę mężów. Mężczyźni noszący to imię są niezwykle ambitni i żądni sławy i sukcesów. Z uporem dążą do osiągnięcia wyznaczonych przez siebie celów. Są jednak dość chwiejni emocjonalnie i skłonni do podejmowania ważnych decyzji pod wpływem impulsu. Taki właśnie impuls prowadzi ich niekiedy do czynów niezwykłych i heroicznych. Aleksander to imię odpowiednie dla Koziorożców.

Andrzej

Imię to pochodzi z greki i oznacza mężnego człowieka. Andrzeje to najczęściej pewni siebie, trochę zarozumiali zdobywcy kobiecych serc. Zależy im na sławie i pieniądzach. Przede wszystkim lubią zajmować się sobą, ale gdy zajdzie taka potrzeba, potrafią stać się troskliwymi i oddanymi opiekunami. Są waleczni i przekonani o słuszności swoich przekonań. Imię Andrzej dobrze współgra z charakterem Koziorożców.

Antoni

Antoni to łacińskie imię, określające osobę pochodzącą z rzymskiego rodu Antoniuszów. Mężczyźni noszący to imię lubią się wyróżniać. Za wszelką cenę dążą do tego, by zostać zauważonymi. Są bardzo wrażliwi na krytykę. Dzięki uporowi i umiejętności odnajdywania się w każdej sytuacji, zazwyczaj odnoszą w życiu sukcesy. Imię to jest odpowiednie dla znaku Strzelca.

Arkadiusz

W języku greckim nazywano tak mieszkańców Arkadii. Mężczyźni noszący to imię są bardzo ciekawi świata i mają ambicje, by go zmieniać, udoskonalać, naprawiać. Nie mogą znieść niesprawiedliwości i niekonsekwencji. Są żywotni, energiczni i odporni, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Są wierni i lojalni i tego samego wymagają od innych. Imię to pasuje szczególnie do chłopców spod znaku Wodnika.

Artur

Imię to pochodzi z języka celtyckiego i znaczy po prostu „niedźwiedź”. Arturowie są zamknięci w sobie i najlepiej czują się sami ze sobą. Są mrukliwi i powściągliwi w wyrażaniu uczuć, chociaż w rzeczywistości przywiązują do nich wielką wagę. Dla komfortu życia są gotowi zrezygnować z ambicji i wzniosłych celów. Imię Artur jest odpowiednie dla chłopców spod znaku Raka.

Bartosz

Bartosz to staropolskie zdrobnienie imienia Bartłomiej. Mężczyźni noszący to imię są niezwykle wytrwali, konsekwentni i odporni na niepowodzenia. Zawsze wywiązują się z powierzonych im obowiązków. Często czują się odpowiedzialni za wszystkich wokół. Są rozsądni, wymagający i surowi. Nie lubią okazywać uczuć. Bartosz to imię szczególnie pasujące do Skorpionów i Koziorożców.

Borys

Borys to imię pochodzenia słowiańskiego lub, według niektórych źródeł, mongolskiego. Mężczyźni je noszący wiedzą, czego chcą i konsekwentnie do tego dążą. Kiedy są przekonani o swojej racji, nie odpuszczają. Lubią być w centrum zainteresowania, przeżywać niezwykłe przygody, żyć intensywnie. Rzadko kiedy owijają w bawełnę. Są szczerzy, otwarci i raczej mało subtelni. Zwracają na siebie uwagę błyskotliwym poczuciem humoru. Imię Borys pasuje szczególnie do chłopców urodzonych w znaku Barana.

Damian

Imię to pochodzi z języka greckiego. Mężczyźni o tym imieniu są skłonni do kompromisów, źle się czują w sytuacjach konfrontacyjnych. Chcieliby wszystkim dogodzić i wszystkim się podobać. Swoje decyzje konsultują z każdym, do kogo mają choć odrobinę zaufania. Czasami nawet bardziej ufają cudzym radom niż swoim odczuciom i intuicji. Imię to pasuje najlepiej do charakteru Wag i Bliźniąt.

Daniel

Imię Daniel pochodzi z języka hebrajskiego i znaczy „Bóg jest moim sędzią”. Mężczyźni o tym imieniu bardzo wysoko cenią swoje zdolności i umiejętności. Dobrze czują się w swojej skórze. Przekonani o swej wyjątkowości, nie lubią być porównywani do innych. Są upartymi indywidualistami i nie dają sobą manipulować. Cenią wolność i niezależność. Śmiało wyrażają swoje opinie. Daniel to doskonałe imię dla chłopców spod znaku Lwa.

Dariusz

Imię to pochodzi z języka perskiego i znaczy – „podtrzymujący dobro”. Dariuszowie są pewni siebie, znają swój cel w życiu i uparcie do niego dążą. Lubią się sprzeciwiać, czasem tylko z przekory, by zaznaczyć swoją obecność. Zależy im na uwadze otoczenia, na tle którego pragną się wyróżniać. Dzięki ponadprzeciętnym zdolnościom przywódczym, są świetnymi organizatorami. Bardzo dbają o bliskich. Dariusz to imię najbardziej odpowiednie dla znaku Lwa.

Dawid

Imię to pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza dowódcę. Mężczyźni o tym imieniu są aktywni, dynamiczni i niezależni. Podążają za głosem swoich własnych przekonań i pomysłów na życie, nie dbając o to, co sądzą inni. Rzadko się przywiązują, nie potrafią nigdzie zagrzać miejsca, lubią częste zmiany. Często bywają egoistami. Nie boją się samotności. Dawid to dobre imię dla znaku Wodnika.

Dominik

Jest to imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające mężczyznę poświęconego Bogu. Mężczyźni noszący to imię są łagodnymi, życzliwymi marzycielami. Bardzo cenią sobie przyjaźń.

Zawsze dążą do zgody. Poważnie traktują wszelkie podjęte zobowiązania. Żyją w oderwaniu od rzeczywistości, niezbyt dobrze radzą sobie w realnym świecie. Są wyrozumiali i życzliwi. Imię Dominik jest najbardziej odpowiednie dla chłopców spod znaku Wagi.

Emil

Imię to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza pilnego człowieka. Mężczyźni o tym imieniu charakteryzują się dużą zmiennością charakteru. Są zależni od woli i oceny innych. Nie potrafią się przeciwstawiać autorytetom. Są raczej lękliwi i ostrożni, nigdy nie wychodzą przed szereg. Strach przed niepowodzeniem jest główną przyczyną ich niezaradności i bierności. Imię Emil powinni nosić chłopcy spod znaku Raka.

Filip

Imię Filip pochodzi z języka greckiego i oznacza mężczyznę kochającego konie i jazdę konną. Filipowie potrafią cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami. Z natury są radośni i towarzyscy. Lubią się bawić, czasami nawet za bardzo. Są niestali w uczuciach, Potrzebują ruchu i częstych zmian. W razie potrzeby potrafią się jednak zorganizować i z sukcesami wykonywać powierzone im zadania. Imię Filip jest najbardziej odpowiednie dla znaku Wagi.

Grzegorz

Grzegorz to imię pochodzenia greckiego, oznaczające czujnego i obowiązkowego mężczyznę. Mężczyźni o tym imieniu są bardzo ambitni, często egocentryczni, przekonani o swojej wyjątkowości. Uważają się za niezastąpionych, a nawet wybranych do jakichś wyższych celów. Są zdecydowani i konsekwentni, toteż zazwyczaj odnoszą duże sukcesy. Lubią stawać na czele, przewodzić i narzucać innym swoje zdanie. Mimo to potrafią być dobrymi, troskliwymi przyjaciółmi. Imię to jest idealne dla Skorpionów, Koziorożców i Ryb.

Hubert

Imię to wywodzi się z języka niemieckiego i oznacza dowcipnego człowieka. Mężczyźni noszący imię Hubert mają bystre, błyskotliwe umysły. Lubią błyszczeć w towarzystwie i zazwyczaj, ze względu na dowcipność i wesołe usposobienie, im się to udaje. Bardzo cenią sobie przyjaźń i uczciwość we wszystkich relacjach międzyludzkich. Są lojalni i chętni do bezinteresownej pomocy. Imię to pasuje do chłopców spod znaków Raka, Ryb i Byka.

Igor

Igor to imię, stanowiące przekształcenie skandynawskiego imienia Ingwar. Mężczyźni noszący imię Igor są ambitni i z łatwością urzeczywistniają wszystkie, nawet najśmielsze, plany. Pogoda ducha, życzliwość i duże poczucie humoru sprawiają, że ludzie wokół garną się do nich. Dla Igorów najważniejsza jest skuteczność. Dla niej są niekiedy zdolni do rezygnacji z zasady fair play. Imię to pasuje do Raków, Ryb i Koziorożców.

Jacek

Imię to pochodzi z języka greckiego, od słowa „hiacynt”. Mężczyźni o tym imieniu szybko myślą i szybko działają. Lubią być najlepsi i wyróżniać się w grupie. Zależy im na byciu w centrum uwagi. Zdarza im się wykorzystywać przyjaciół do własnych celów. Są uparci, niezależni i niechętnie zmieniają zdanie. Jako dzieci, często sprawiają kłopoty wychowawcze. Imię to najlepiej współbrzmi z charakterem znaku Bliźniąt.

Jakub

Jakub to imię pochodzenia hebrajskiego, znaczące – „trzymający za piętę”. Jakubowie są ciekawi świata i wszechstronnie uzdolnieni. Mają bardzo duże ambicje i wysokie wymagania względem siebie, ale też wierzą w swoje możliwości. Lubią kontrolować sytuację, mieć na wszystko wpływ, o wszystkim wiedzieć. Są dowcipni, pomysłowi i towarzyscy. W miłości bywają zaborczy i skłonni do dominacji. Imię Jakub najbardziej zgadza się z charakterem znaku Bliźniąt.

Jan

Imię to pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza człowieka cieszącego się łaską Bożą. Mężczyzn noszących to imię, cechują duża inteligencja i bezwzględna wierność zasadom. Janowie są solidni, lojalni i chętni do pomocy. Najlepiej czują się w domowym zaciszu, ale nie stronią od towarzystwa znajomych. Dzięki wszechstronnym zainteresowaniom i zdolnościom mają potencjał do osiągania sukcesów w najróżniejszych dziedzinach. Jan to doskonałe imię dla chłopców spod znaku Raka.

Jerzy

Imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza człowieka uprawiającego rolę. Mężczyźni, noszący imię Jerzy, odznaczają się analitycznymi umysłami, umiejętnością patrzenia w przyszłość i przewidywania możliwych skutków podejmowanych działań. Są zdecydowani i rozsądni. Nie dają się oszukiwać i sobą manipulować. Nawet w trudnych sytuacjach potrafią zachować zimną krew i trzymać nerwy na wodzy. Jerzy to imię szczególnie odpowiednie dla Skorpionów i Panien.

Julian

Julian to łacińskie imię, będące przekształconą formą imienia Juliusz. Julianowie są inteligentni, odważni i bardzo energiczni. Angażują się bez reszty we wszystko, co robią. Najczęściej kierują się emocjami. Potrafią postawić wszystko na jedną kartę i jednocześnie nie zrażają się niepowodzeniami. W swoich poglądach i ocenach zajmują zazwyczaj skrajne stanowiska. Imię to posłuży najlepiej Skorpionom i Strzelcom.

Kacper

Kacper to imię pochodzenia perskiego, znaczące po prostu – „dostojny”. Kacprowie są bardzo pogodni, optymistyczni i weseli. Szybko zjednują sobie sympatię otoczenia. Ujmują delikatnością, wyczuciem i ufnością. Potrafią we wszystkim odnaleźć pozytywne strony. Cieszą się pełnią życia, potrzebują dużo ruchu, kontaktu z ludźmi i możliwości realizacji swoich licznych pomysłów. Imię to jest idealne dla chłopców, urodzonych w znaku Lwa.

Kamil

Kamil to imię pochodzenia łacińskiego, znaczące tyle, co „doskonały”. Mężczyźni noszący imię Kamil są bardzo wrażliwymi indywidualistami. Mają skłonność do zamykania się w sobie, głównie w wyniku niepowodzeń. W relacjach międzyludzkich bardzo się angażują, ale ze strachu przed ośmieszeniem ukrywają swoje emocje. Są niezależni, mają własne zdanie na każdy temat. Ich poglądy budzą często kontrowersje. Imię to zostało stworzone dla chłopców spod znaku Wagi.

Konrad

Imię to pochodzi z języka niemieckiego i oznacza osobę odważną, udzielającą śmiałych rad. Konradowie są twórczy, błyskotliwi i niezależni. Nie stronią od ryzyka, ale zawsze „spadają na cztery łapy”. Nigdy nie spoczywają na laurach, pną się śmiało i pewnie prosto do wyznaczonego celu. Są samodzielni, pewni swoich racji. Nie boją się trudów i wyrzeczeń. Imię Konrad pasuje najbardziej do chłopców urodzonych w znaku Skorpiona.

Krzysztof

Imię to pochodzi z greki i oznacza tego, który niesie Chrystusa. Mężczyźni o imieniu Krzysztof są ciekawi świata, potrzebują ciągłych zmian. Łatwo zrażają się niepowodzeniami, często zmieniają decyzje i rezygnują z powziętych postanowień. Boją się zobowiązań. Mają duże możliwości, ale nie potrafią zdobyć się na długotrwały, monotonny wysiłek. Imię to pasuje doskonale do chłopców spod znaku Wodnika.

Leszek

Leszek to jedno z najstarszych polskich imion. Oznacza ono sprytnego i przebiegłego człowieka. Mężczyźni noszący imię Leszek chętnie wybiegają myślami w przyszłość, potrafią przewidywać skutki swoich i cudzych posunięć, z łatwością odnajdują się w świecie układów. Są dobrymi strategami, organizatorami i planistami. Bardzo poważnie podchodzą do swoich obowiązków. Imię to jest najodpowiedniejsze dla znaków Wodnika, Bliźniąt i Panny.

Łukasz

Imię to pochodzi od łacińskiego słowa „lucius” – „urodzony o świcie”. Mężczyźni o tym imieniu są rzetelni i solidni, gorliwie wykonują powierzone im zadania. Lubią, gdy wokół nich panuje spokój i porządek. Sprawiają wrażenie nazbyt powolnych i naiwnych, ale w rzeczywistości potrafią zadbać o swoje interesy. Odznaczają się intuicją i wyczuciem sytuacji. Łukasz to imię idealne dla chłopców urodzonych w znaku Byka.

Maciej

Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, znaczące dosłownie – „dar Boga”. Mężczyźni o tym imieniu cenią sobie spokój, stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Są wyczuleni na krzywdę innych i zawsze stają po stronie poszkodowanych. Są bardzo wrażliwi, subtelni i taktowni. Nie lubią zmian. Cechuje ich stałość w uczuciach, lojalność, wierność i troskliwość. Imię to najlepiej pasuje do chłopców urodzonych w znaku Byka.

Marcin

Jest to łacińskie imię, oznaczające człowieka należącego do Marsa. Marcinowie są bardzo ciekawi świata, jednakże nadmierna nieśmiałość i niepewność każą im pozostawać w cieniu. Nie lubią zdradzać swoich myśli i emocji, są skryci i introwertyczni. Są opiekuńczy, chętni do pomocy, wierni i lojalni. Mają zasady, którymi kierują się w życiu. Są niezależni, niełatwo ulegają namowom innych. Imię Marcin jest najbardziej zgodne z charakterem znaków Raka i Ryb.

Marek

Marek to imię pochodzące z języka łacińskiego, oznaczające człowieka należącego do Marsa. Markowie mają temperament wojownika. Są żądni sławy, sukcesów, zwycięstw. Bardzo źle znoszą porażki. Niecierpliwość i skłonność do podejmowania ryzyka skłaniają ich do prowadzenia życia pełnego przygód. Nie stronią od ostrych polemik, bywają złośliwi. Marek to imię odpowiednie dla chłopców spod znaku Barana i Lwa.

Marceli

Marceli to imię pochodzenia łacińskiego, utworzone jako zdrobnienie imienia Marek. Marcelowie

mają w sobie bardzo dużo energii i głowy pełne pomysłów. Są bardzo komunikatywni i towarzyscy. Lubią się sprawdzać w różnego rodzaju rywalizacjach i wygrywać. Mimo wielkich ambicji nie są jednak przewrażliwieni na swoim punkcie. Zawsze dążą do kompromisu. Imię to najbardziej pasuje do chłopców spod znaków Skorpiona i Lwa.

Mateusz

Imię to pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza dar od Boga. Mateuszowie to pewni siebie indywidualiści. Nie lubią się podporządkowywać, ale nie są też specjalnie skłonni do buntu.

Żyją w zgodzie ze swoimi zasadami, potrafią się zdobyć na wiele wyrzeczeń. Realnie patrzą na świat i dobrze radzą sobie w życiu. Imię to współgra najlepiej z charakterem znaków Strzelca i Wagi.

Michał

Michał to imię wywodzące się z języka hebrajskiego i znaczące dosłownie – któż jak Bóg?Michałowie to pewni siebie optymiści. Żyją w przeświadczeniu, że wszystko zależy od nich. Są bardzo zdecydowani, zarówno w podejmowaniu decyzji, jak i wyrażaniu opinii. Najlepiej czują się w roli przywódców. Mają skłonność do zachowań bezkompromisowych. Nie pozwalają sobą manipulować. Imię Michał współgra najlepiej z charakterem Byków.

Mikołaj

Imię to pochodzi z greckiego i oznacza człowieka, który odniósł zwycięstwo. Mężczyźni, noszący imię Mikołaj, są pewni siebie i swoich możliwości, a przy tym zainteresowani sprawami innych, chętni do pomocy i wrażliwi na ludzką krzywdę. Pragną odnieść sukces, ale nie dążą do tego za wszelką cenę. Są praktyczni, potrafią obchodzić się z pieniędzmi. Imię to jest najbliższe charakterowi znaku Koziorożca.

Mił
osz

Imię to jest zdrobnieniem starosłowiańskich imion męskich zaczynających się członem Miło-. Mężczyźni noszący to imię są raczej zamknięci w sobie. Nie lubią uzewnętrzniać swoich odczuć. Cechują ich duża wszechstronność i inteligencja. Uparcie dążą do celu, ale nigdy nie wychodzą na pierwszy plan. Unikają rozgłosu i bycia w centrum zainteresowania. Miłosz to imię pasujące do charakteru znaku Wagi.

Oskar

Imię to pochodzi ze Skandynawii i oznacza tego, który otrzymał miecz od bogów. Mężczyźni noszący to imię nie działają nigdy pochopnie. Każde działanie jest u nich poprzedzone dogłębną analizą i zbilansowaniem zysków i strat. Z tego powodu uchodzą oni za mało spontanicznych i nudnych. W uczuciach wykazują dużą rezerwą. Nie lubią uzewnętrzniać swoich przekonań. Oskar to imię pasujące do charakteru znaku Koziorożca.

Patryk

Patryk to łacińskie imię, oznaczające człowieka pochodzącego z dobrego rodu. Mężczyźni, noszący imię Patryk. są zdecydowanymi, pewnymi siebie perfekcjonistami. Lubią ruch i zmiany, nigdzie nie mogą zagrzać miejsca. Pociąga ich życie pełne przygód i ryzyka. Są bardzo zdolni i ciekawi świata. Patryk to dobre imię dla chłopców urodzonych w znakach Ryb i Wodnika.

Paweł

Imię Paweł pochodzi od łacińskiego słowa „paulus” – „mały”. Pawłowie są nieugięci i gwałtowni. Nie znoszą sprzeciwu. Z zasady nie uznają kompromisów. W sytuacjach konfrontacyjnych wykazują się dużą walecznością, upartością i zawziętością. Lubią podporządkowywać sobie innych. Gdy coś idzie nie po ich myśli, odczuwają to jako osobistą krzywdę i zniewagę. Imię Paweł jest najbardziej odpowiednie dla Skorpionów i Baranów.

Piotr

Piotr to imię pochodzenia grecko-łacińskiego, oznaczające skałę. Mężczyźni o tym imieniu są praktyczni, szczerzy i prostolinijni. Zazwyczaj unikają skrajności, preferują kompromisowe rozwiązania. Nie lubią niczego udawać; kiedy coś im się nie podoba, nie ukrywają tego. Mają doskonałą intuicję i często się na nią zdają. Piotr to doskonałe imię dla Byków.

Rafał

Rafał to forma hebrajskiego imienia Rafael – „Bóg uleczył”. Mężczyźni o tym imieniu nie mają wielkich ambicji. Najwyżej cenią sobie spokój i szczęście rodzinne. Interesują się wieloma rzeczami, ale nie zależy im na poklasku. Wiedzą czego chcą i nie pozwalają sobą manipulować, ale gdy dochodzi do sytuacji konfliktowej, dążą do kompromisu. Imię to jest najodpowiedniejsze dla znaków Panny i Bliźniąt.

Robert

Rober
t to imię pochodzenia germańskiego, oznaczające człowieka, żyjącego w blasku sławy. Mężczyźni o tym imieniu są zazwyczaj oczytani, wykształceni i bardzo dobrze radzą sobie w życiu. Cechują ich upór i niezłomna wola w dążeniu do celu. Cenią sobie konsekwencję i nie lubią zmieniać raz podjętych decyzji. Bywają porywczy. Imię to pasuje najlepiej do chłopców spod znaku Panny.

Sebastian

Imię Sebastian pochodzi od greckiego słowa „sebastos” – dostojny, godny szacunku. Sebastianowie są bardzo aktywni. Snują wielkie plany i dążą uparcie do ich realizacji. Zawsze angażują się w to, co robią. Dzięki pasji i wytrwałości osiągają swoje cele i zyskują szacunek oraz sympatię otoczenia. Chętnie pomagają innym. Imię to najlepiej współgra z charakterem znaków Strzelca, Ryb i Skorpiona.

Tomasz

Tomasz to imię pochodzenia aramejskiego, oznaczające bliźniaka. Mężczyźni noszący to imię są niezwykle przedsiębiorczy i praktyczni. Nie boją się ryzyka i nie poddają się w razie porażki. Są aktywni, ruchliwi i ciekawi świata. Mają skłonności do nadmiernego dramatyzowania i teatralizowania swoich emocji. Lubią zmiany, co przejawia się także w ich życiu towarzyskim i uczuciowym. Imię to pasuje najlepiej do chłopców spod znaku Bliźniąt.

Wojciech

Wojciech to słowiańskie imię, oznaczające kogoś, kto czerpie radość z wojaczki. Wojciechowie bardzo źle czują się w sytuacjach konfliktowych, nie potrafią funkcjonować w otoczeniu pełnym intryg. Ich odwaga i zapał przejawiają się głównie w sferze intelektualnej. Są systematyczni, zorganizowani i konsekwentni. Z natury ufają ludziom i niekiedy stają się ofiarami własnej naiwności. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla chłopców urodzonych w znaku Strzelca.

  1. 2 komentarze to “Imiona męskie”

  2. Sewerynowie są szaleni. Bardzo dobrze potrafią odnaleźć miejse w grupie jak i z nią pracować.Charakteryzuje ich duża ilość energii nawet w starszym wieku. Dobrze dogadują się z osobami z pod znaku Panny oraz Lwa.

    By Seweryn on mar 3, 2012

  3. Jakie imie pasowaloby dla chlopca urodzenego 02 sierpnia.
    Dziekuje.

    By Stasia on sie 12, 2016

Zostaw komentarz